S.S.S

Üyelik

Sitemize üyelik tamamen ücretsizdir. Buradan sitemize üye olabilirsiniz.

Rehber talebi yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Buradan sitemize kayıt yaptırabilirsiniz.

Sitemize üye olabilmek için 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu ile turist rehberliğine hak kazanmış olmanız gerekmektedir.

Turist rehberi arayan her türlü kurum, kuruluş ve kişi sitemize üye olabilir.

Sitemize kayıtlı Türkçe, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çekçe, Çince, Danca, Endonezce, Flamanca, Fransızca, Hırvatça, Hollandaca, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Makedonca, Norveççe, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça, Urduca ve Yunanca dillerinde turist rehberi bulabilirsiniz.

Evet. Turistrehberiara.com hem yurtiçi hem de yurtdışında gerçekleşecek turlar için yapılacak rehber taleplerini karşılamak için tasarlanmıştır.

Evet. Turist rehberi talepleri sayfasında güncel ve geçmiş rehber taleplerini görebilirsiniz.

Genel

Turist rehberine verilecek ücret turist rehberi ve onu talep eden seyahat acentesi, kurum, kuruluş veya kişi arasında kararlaştırılır ve ödeme turist rehberine yapılır.

Turistrehberiara.com yapılmış olan anlaşmadan ve gerçekleşmiş bir ücret ödemesinden kaynaklanan herhangi bir hizmet bedeli talep etmez.

Turistrehberiara.com, turist rehberi ve ona iş veren kurum, kuruluş ve kişilerin yapmadıkları ödemelerden sorumlu değildir. Bu durumdaki bir turist rehberi iş akdinden kaynaklanan ücreti kanuni yollarla talep edebilir.

Rehberlik ücreti her yılın başında Tureb tarafından belirlenmekte olup güncel rehberlik ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Profil sayfanızdan tercih ettiğiniz dil, ülke ve şehirleri seçin, bildirimleriniz tercihleriniz doğrultusunda gelsin.

 

ÖNEMLİ NOT:
Yaşadığınız şehre yakın bir şehir veya bölgeden tur almak istediğiniz durumda o şehir ve bölgeleri de tercihleriniz arasına eklemenizi tavsiye ederiz.

Örneğin; İzmir'de ikamet eden bir rehberin Kuşadası'na gelecek gruplar için talep alabilmesi için Aydın'ı da tercihleri arasına eklemesi gerekmektedir.

Profil sayfanızda "Müsait değilim" seçeneğini işaretleyin, bildirimler tekrar müsait olduğunuz ana kadar gelmesin.

ÖNEMLİ NOT:
Müsaitlik durumunda değişiklik olduğu takdirde profil sayfasından durumunuzu "Müsaitim" olarak tekrar değiştirebilirsiniz.